0 نظر

دو سال پیش زمانی که آیفون ۷ منتشر شد، خیلی از کارشناسان بر این باور بودند که آیفون ۷ اوج طراحی اپل برای گوشی های هوشمند است.

اما دو سال بعد آیفون ۷ همچنان یک گوشی پر زرق و برق است و صدالبته ارزان تر از همیشه. در ایالات متحده گوشی هوشمند آیفون ۷ با ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی بدون محاسبه مالیات و هزینه های جانبی از ۵۴۹$ قیمت گذاری شده است. این تقریبا نیمی از قیمت آیفون X است که آیفون ۷ در بعضی از جهات همچنان با این گوشی رقابت می کند.

اما در خارج از آمریکا داستان قیمت آیفون ۷ کمی متفاوت است. طبیعی است اگر شما در کانادا و استرلیا به دنبال خرید این محصول باشید باید حدود ۵۰ تا ۶۰ دلار بیشتر نسبت به قیمت این گوشی در آمریکا هزینه کنید. اما این موضوع در مکزیک ۱۰۰$ بیشتر و همجنین در اروپا تا ۲۰۰$ نیز تفاوت قیمت دارد. اما داستان در برزیل متفاوت تر است و قیمت این در برزیل گران تر از هر جای دیگری است که حدود ۳۵۰$ با قیمت اصلی در ایالات متحده تفاوت دارد که دلیل آن مالیات بر درامد بالای این کشور است.

با توجه به قیمت حدودا ۴٫۵ میلیون تومانی در ایران و با احتساب قیمت فعلی دلار این محصول حدود ۷۵۰$ در ایران میتواند قیمت گذاری شود. که با توجه به قیمت این دستگاه در سایر کشور ها به نظر می رسد این محصول از قیمت مناسبی در ایران برخوردار است.در جدول زیر قیمت این محصول را در کشور های مختلف مشاهده می کنید.

منبع:

دیدگاه شما

ورود