آیا زمان تعویض نوت قدیمی رسیده؟!

 

با نوسانات کیفیتی سریع در گوشی نوت۷، بسیاری از مردمی که رو به سوی گوشی نوت۵ آورده بودند، در پی خریداری مدل جدیدتر هستند. امروزه گوشی نوت۵ را ،با اندک استدلالاتی، می توان همچنان گوشی با کیفیتی خواند اما با روی کارآمدن قرارداد ها و طرح های مالی دوسال پس از ارائه این گوشی، روند بروزرسانی دراختیار کسانی که بدنبال مدل جدیدتری هستند قرارداده شد.همزمان، کاربرانی که مدل نوت۷ را داشتند یا خریداری کرده بودند، هیجان بیشتری برای ورود مدل جدید به بازار پیدا کردند.

 

کاربران نوت به طور معمول همواره علاقه ی خاصی به تعویض مدل قدیمی دارند، درواقع آن ها خواهان تغییر گوشی به نوت جدید هستند نه هر مدل گوشی دیگری!

و امروزه گوشی گلکسی نوت۸ به بازار آمده. پس به نظر می رسد زمان بروز شدن است.درحقیقت زمان آشنایی با یک گوشی کاملا متفاوت فرا رسیده است.

تغییرات و پیشرفت ها

بزرگترین و قابل ملاحظه ترین ویژگی متفاوت این بروزرسانی دوساله، اندازه ی بسیار بزرگ گوشی است.با تغییر اندازه به ابعاد تازه۱۸٫۵:۹ ratio و صفحه نمایش عریض تر، گوشی نوت۸ بلندتر و سنگین تر از نوت۵ است. تقریبا ۱ سانتی متر بلندتر و ۱۴ درصد وزن بیشتری دارد که گوشی را بسیار قوی و سنگین کرده است.لبه های آن منحنی و کمی ظریف تر است. که آن را خوش دست می کند.اگر پیش تر از سری گوشی های نوت استفاده کرده اید به راحتی با ابعاد بزرگ این مدل کنار می آیید اما باید بدانید که واقعا بزرگ است!

اما برای این تغییرسایز، شما دید واضح تری به صفحه ی نمایش گوشی دارید.داخل گوشی به طور قابل ملاحظه ای بزرگ است، پردازشگر قدرتمند و موثر، حافظه ی داخلی بالا۶۴گیگابایت، رام جانبی۲ گیگابایتی و باطری۱۰ درصد بزرگتر ، ویژگی های برجسته ای هستند که در این گوشی تعبیه شده اند. صفحه ی نمایش آن بسیار خوب است به خصوص از لحاظ اشباع رنگ و اوج درخشندگی.اما صفحه ی نمایش گوشی نوت۵ هم همچنان باکیفیت است پس فقط به این دلیل نیازی به بروز کردن گوشی نوت۵ خود ندارید.

ویژگی مقاومت دربرابر آبIP68 پیشرفت بزرگی است که هر کس از آن لذت می برد، همچنین اتصال USB_C در ورودی جدید شما را از شر مشقت های بیرون کشیدن کابل و لوازم ورودی راحت می کند.مدل نوت۸ همچنین از ویژگی اسکن مردمک چشم و پردازش چهره برای قفل گشایی پشتیبانی می کند.اما با یک سبک – سنگین کردن متوجه می شوید که محل قرارگیری اسکنر اثرانگشت به بخش بالای پشت گوشی انتقال پیدا کرده که ممکن است کمی استفاده از آن را سخت کند.

از دیگر ویژگی های تغییریافته، بهبود دوربین پشتی است.دوربین گوشی نوت۸ وضوح کمتری دارد اما لنز سریع تر و پیکسل های بزرگ ترش آن را بر دوربین نوت۵ ارجعیت می دهند.دوربین دوم امکان بزرگنمایی بدون ازبین رفتن وضوح و گرفتن تصاویر تمیز و باکیفیت با پس زمینه ی محو را به شما می دهد.

مواردی که چندان تغییر نکرده اند

شاید زیاد تعجب برانگیز نباشد که بسیاری موارد در سری گوشی های نوت طی دوسال تغییر نکرده است. البته قلمS سامسونگ ازنظر پیگردی کمی پیشرفت کرده است اما تغییر چندانی درمقایسه با قلم نوت۵ درآن دیده نمی شود.ازطرفی ویژگی های جدیدی به نرم افزار S Pen-focused اضافه شده که در مدل نوت۵ نیز با بروزوسانی به نسخه اندروید۷٫۰Nougat دردسترس قرار می گیرند.تعدادی امکانات کاربردی در نوت۸ وجود دارد که در مدل نوت۵ نمی بینید اما هیچکدام تغییرات چشمگیری نیستند.

تصورکنید گوشی نوت۵ شما نسخه ی جدیدNougat را دارد، بدین ترتیب۹۰ درصد از امکانات نوت۸ را دارید.این نکته ی منفی برای شرکت سامسونگ در بهبود مدل های قدیمی است اما این بدان معنا است که شما دیگر نیازی به خریدن گوشی نوت۸ برای داشتن نرم افزار جدید ندارید.البته در آینده ای نزدیک که عمر گوشی نوت۵ به آخر می رسد و نرم افزار آن قدیمی می شود، این روند تغییر خواهد کرد و گوشی نوت۸ یکی از نخستین گوشی های اندروید۸٫۰ Oreo م یشود.

بدون شک سخت افزار گوشی نوت۸ معرکه است و پیش تر راجع به آن صحبت کرده ایم اما نوت۵ حتی طبق استاندارد های۲۰۱۷ نیز گوشی بسیار باکیفیتی است.فلز و شیشه ای که در این گوشی مدل۲۰۱۵ بکاربرده شده به خوبی موارد کنونی است، آلومینیوم بکاربرده شده درآن اگر بهتر نباشد درست به اندازه ی نوت۸ خوب است که با شیشه ی مسطح صفحه که آسیب پذیزی کمتری دارد همراه است.

 

آیا باید گوشی نوت۵ خود را عوض کنید؟!

سامسونگ هرساله کارهای شگفت انگیزی در طراحی مدل های جدیدش انجام می دهد که شامل بروزرسانی های قابل توجه در پردازشگرهای بدون دور شدن از کیفیت اصلی می شود.با نگاه به گوشی نوت۸ و نوت۵ تغییرات زیر را مشاهده می کنیم:

صفحه ی نمایش عریض تر و بهتر

ویژگی های بهتر

دوربین پیشرفته شده

خاصیت ضدآبی

نسخه بروزرسانی نرم افزار

و تغییر منفی آن را می توان اندازه ی بیش از حد بزرگ و جابجایی محل اسکنر اثرانگشت دانست.

چنانچه کاربر نوت۵ هستید، باید همچنان به داشتن آن افتخار کنید.درواقع خریداری نوت۸ تصمیمی است که بهتراست فورا آن را عملی نکنید.

 

پرسش اصلی که همواره مطرح است برای کاربرانی است که ازداشتن نوت۵ راضی هستند اما زیاد آن را دوست ندارند و درپی خریداری مدل متفاوتی هستند.

گوشی گلکسیS8 همان ویژگی ها را دارد، به جز قلمS و دوربین دوجانبه.و برای کاربرانی که از اندازه ی نوت۵ خسته شده اند مناسب است. از سال۲۰۱۵ رقابت بینLG،HTC و دیگر برندها افزایش یافت و باعث شد تا دستگاه های بزرگتر با مشخصات فوق العاده_ که به جز داشتن قلم در دیگر موارد معمولا یکسان هستند_ به بازار ارائه شوند.

 

اگر قیمت نوت۸ برایتان خیلی گران است و زیاد به قلمS توجهی ندارید، بهتراست نظری به دیگر مدل های گوشی هوشمند هم بیاندازید و تنها وابسته به سری گوشی های نوت نباشید.

نظر دادن

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
Please enter your name here