قرعه‌کشی هفتگی 500,000 تومان وجه نقد در تکنولایف. اطلاعات بیشتر

NFC - ان اف سی ، چیست؟

ان اف سی - NFC ، یعنی چه ؟

لوگوی ان اف سی nfc

NFC  مخفف Near Field Communication  می باشد و نسخه پیشرفته همان چیزی هست که ما در کارت های هوشمند استفاده می کنیم.

NFC (فناوری ارتباطات میدانی نزدیک) مجموعه ای از استانداردها برای تلفن های هوشمند و دستگاه های مشابه است که با لمس یکدیگر یا با قرار دادن آنها در نزدیکی هم می توانند با یکدیگر ارتباط رادیویی برقرار کنند. این فناوری با ساده کردن انجام تراکنش ها، تبادل محتوای دیجیتال و ارتباط دستگاه های الکترونیک فقط با یک لمس، زندگی را برای مصرف کنندگان آن در سرتاسر دنیا آسان و راحت می کند.

مزیتNFC  نسبت به بلوتوث ، ارتباط بسیار سریع دو دستگاه دارایNFC  بوده و شما نیاز به تنظیمات خاصی و جستجوی دستگاه ها نخواهید داشت و کافی است آن دو دستگاه را به هم نزدیک کنید .

شما می توانید از طریق NFC  انتقال اطلاعات انجام دهید بین گوشی خود و سایر تجهیزاتی که دارای سیستم NFC  هستند از جمله موبایل ها ، تگ های NFC و یا دستگاه های پرداخت هوشمند  و سیستم پرداخت حمل و نقل عمومی و ... . برای استفاده از NFC به عنوان یک کارت اعتباری هوشمند ، حتی نیازی به روشن بودن گوشی شما نیست !

یکی از کاربردهای nfc ان اف سی

برای مثال شما از طریق NFC می توانید آدرس سایت ، افراد موجود در دفترچه تلفن ، شماره تماس ها ، موزیک ها و ویدئوها و یا عکس ها را بین دو دستگاهی که دارای NFC هستند به اشتراک بگذارید.

nfc چیه

تگ های NFC  ، نواحی کوچکی هستند که قابل برنامه ریزی بوده و می توانند در پوستر ها ، بیلبورد ها و یا در فروشگاه و در کنار محصولات ، تعبیه شده باشند . این نواحی می تواند به شکل برچسب ، جاسوئیچی و ... باشد. لمس تگ های NFC توسط موبایل شما که دارای قابلیت NFC است می تواند اطلاعاتی مانند آدرس سایت ، نقشه ، دموی فیلم ها ... را به گوشی شما منتقل کند.

ان اف سی

NFC  با به هم  نزدیک ترین دو دستگاهی که قابلیت NFC دارند فعال می شود. حداکثر فاصله جهت برقراری ارتباط درNFC  ، یک سانتی متر است تا از ایجاد ارتباط ناخواسته و غیرمجاز، جلوگیری شود.

نمایش nfc

در ذیل می توانید فیلمی مربوط به Xperia Smart Tags (تگ های هوشمند سونی) را مشاهده فرمائید.

 

دیدگاه‌ها

ممنون عالی بود

سلام ممنون از کلیپ خوبتان . ای کاش چگونگی کار با nfc در مورد انتقال داده ها و پرداخت الکترونیکی را در اسمارت فون ها توضیح می دادید .

kheili motashakeram az saite khobeton Goodarzi az Shiraz.

با سلام لطفا نحوه انتقال فیلم و عکس را با این تکنولوژی آموزش دهیدو باتشکر

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
کد امنیتی

پیشنهادا 2020 تکنولایف

Real Time Web Analytics