با عدم عضویت در کانال تلگرام تکنولایف، بسیاری از اخبار مهم و تخفیفات ویژه را از دست می دهید.  عضویت در کانال  @technolife

رازها و نکات خرید آیفون iPhone

در آشفته بازار تلفن همراه کشور، خرید کالای دست اول و اصلی همواره مهمترین دغدغه مشتریان بوده و خواهد بود. دیگر دوره خریدهای آسانی چون نوکیا 1100 گذشته است. امروز توجیه اقتصادیِ جا زدن گوشی‌های دست دوم به جای نو، یا لوازم جانبی غیراصلی و فیک به جای اصلی و اورجینال در برخی برندهای گرانقیمت و ارزشمند، سودجویان و سوداگران این بازار پر منفعت را وسوسه‌ی چنین اقدامی می‌کند. مطمئن‌ترین راه برای دوری از این دام‌ها، چیزی جز افزایش اطلاعات و دانش خود در رابطه با محصول مورد نظر نیست.

پس بهتر است یکبار برای همیشه به این پرسش پاسخ دهید که چگونه باید در هنگام خرید گوشی آیفون مراقب جیب خود باشید؟

 

< مشاهده ی قیمت روز گوشی های اپل آیفون

 

در مقاله پیش رو به این مهم می‌پردازیم. نخست تعریف چند اصطلاح و مفهوم در رابطه با گوشی آیفون:

 

اصطلاحات رایج

 

آنلاک فکتوری (Factory Unlocked): گوشی‌های آیفون (و برخی برندهای دیگر) به دو صورت لاک و آنلاک توسط اپل عرضه می‌شود. گوشی‌های لاک تنها با سیم کارتی که درون گوشی از قبل قرار داده شده است قابل استفاده هستند و این کار تنها در کشورها و اپراتورهای طرف قرارداد اپل صورت می‌گیرد. اصطلاحاً این گوشی‌ها روی یک سیم کارت لاک هستند. اگر چنانچه بخواهید گوشی شما با همه اپراتورهای موبایل، از جمله اپراتورهای موبایل ایرانی، سازگار باشد باید نسخه آنلاک شده آن را تهیه کنید. در نسخه آنلاک فکتوری، هیچ سیم کارتی درون آیفون وجود ندارد و به محض قرار دادن سیم کارت درون گوشی، سیگنال شبکه قابل دریافت و گوشی قابل استفاده است.

 

آنلاک به وسیله اپراتور (Operator Unlocked): اگر گوشی روی یک سیم کارت لاک باشد، با پرداخت هزینه و مابه‌التفاوت قیمت خرید گوشی به اپراتور مربوطه می‌توان آن را آنلاک و sim-free کرد تا با هر سیم کارتی کار کند. به این گوشی‌ها اصطلاحاً «آنلاک شده به وسیله اپراتور» گفته می‌شود. البته از نظر مصرف کننده نهایی تفاوتی در گوشی آنلاک فکتوری و آنلاک بوسیله اپراتور دیده نمی‌شود و هر دو دارای یک کیفیت و یک مشخصات هستند.

 

گارانتی: گارانتی آیفون و به طور کلی همه iDevice ها از نخستین اتصال‌شان به اینترنت و اکتیو شدنشان بطور خودکار توسط سرور اپل به مدت یک سال فعال می‌شود. فرقی نمی‌کند تاریخ خرید یا تولید گوشی چه وقت باشد. گارانتی گوشی فقط از لحظه اکتیو شدن با Apple ID خریدار فعال می‌شود. در حال حاضر اپل طبق اظهارات صریح خود هیچ فعالیت رسمی تحت عناوین گارانتی، واردات یا فروش در ایران ندارد و همه انواع گارانتی‌های موجود در بازار ایران، بی ارتباط با کمپانی اپل هستند.

اپل تغییراتی در تاریخ شروع گارانتی خود اعمال کرده است مبنی بر اینکه زین پس تاریخ شروع گارانتی از روز خرید دستگاه محاسبه میگردد، نه از روز نخستین اکتیو شدن آن. بنابر این چنانکه در اینجا توضیح دادیم، فقط کافیست پیش از باز کردن و اکتیو کردن آیفون سریال آن را چک کنید و پس از مشاهده اکتیو نبودن آیفون دیگر تردیدی درباره کارکرده بودن آن نخواهید داشت.

 

اپل آی‌دی (Apple ID): اپل آی‌دی یا شناسه اپل نوعی حساب کاربری ویژه کاربران محصولات شرکت اپل است. شرکت اپل برای حفظ حق نشر آثاری که برای سیستم‌های عامل و پلت‌فرم‌های اپل عرضه می‌شود آن‌ها را برچسب‌گذاری می‌کند که هر شخص تنها بتواند با مشخصات خود آن را نصب کند. بدین معنی که هر کاربر٬ برای استفاده از آثار مختلف در دستگاه اپل خود٬ می‌بایست یک Apple ID ثبت کرده و از آن استفاده نماید. (منبع : ویکی‌پدیا)

 

شماره کارت مداری بین‌المللی یا ICC ID: هر سیم کارت شناسه‌ای منحصر بفرد دارد که طبق استاندارد خاصی تعیین می‌شود. این شناسه همان ICCID است. در گوشی‌های لاک، به دلیل منحصر بودن استفاده گوشی به همان سیم کارت خاص، ICCID در پشت جعبه گوشی هک شده است. داشتن شناسه ICC ID در پشت جعبه گوشی آیفون به معنی آنلاک فکتوری نبودن یا سیم لاک بودن آن است که البته برای فروش قبلاً توسط اپراتور آنلاک شده و تفاوتی در مشخصات و کیفیت آن وجود ندارد.

 

پارت نامبر (Part Number): پارت نامبر شناسه‌ای در پشت جعبه آیفون است که مشخص کننده کشور عرضه کننده آن دستگاه می‌باشد. برای مثال پارت نامبر LL/A مشخص کننده اینست که آیفون مورد نظر در کشور امریکا عرضه شده است یا پارت نامبر AE مربوط به کشور امارات متحده عربی می‌باشد. تفاوت گوشی‌های متعلق به پارت نامبرهای مختلف در اندازه جعبه است که خود ناشی از تفاوت در اندازه و شکل شارژر آنهاست. برای کشورهای مختلف شارژرهایی سازگار با پریز برق رایج آنها عرضه می‌شود. تفاوت دیگر در دفترچه راهنما است که به زبان کشور هدف نوشته شده است. ولی یک فرق مهم در پارت نامبر کشور امارات وجود دارد و آن اینکه آی دیوایس‌های کشور امارات فاقد FaceTime هستند.

 

مراقبت‌های پیش از باز کردن جعبه

 

زمانیکه جعبه گوشی آیفون به دست شما می‌رسد می‌توانید با چک کردن چند نکته ساده زیر از پشیمانی‌های بعدی پیشگیری کنید. در واقع پیش از باز کردن جعبه می‌توانید از اصالت محصول اطمینان حاصل کنید:

1. به امضای اپل دقت کنید: امضای اپل عبارتی است که در همه محصولات اپل وجود دارد. در دیوایس‌های اپلی تولید شده در کشور چین، از جمله آی دیوایس‌ها این عبارت بصورت Designed by Apple in California Assembled in China ظاهر می‌شود. برخی لوازم جانبی مانند کابل‌های اصلی ممکن است در کشور ویتنام تولید شده باشند و بنابر این انتهای عبارت فوق به جای China کلمه Vietnam درج می‌شود. این عبارت در پشت جعبه همه آی دیوایس‌ها و نیز روی همه لوازم جانبی آن از قبیل ایرپاد، شارژر، کابل و خود گوشی وجود دارد. در موارد غیر اصلی اغلب با حروف در این جمله بازی می‌شود. مثلا به جای California نوشته می‌شود Califormia یا Californial. البته این روش صد در صدی و یقینی برای اطمینان از اصالت محصول نیست و بهتر است همراه سایر موارد دیده شود چرا که دیده شده است جنس تقلبی امضای اصلی اپل را داراست. بنابر این باید گفت با دیدن امضای تقلبی می‌توان به تقلبی بودن محصول پی برد ولی با دیدن امضای اصلی نمی‌توان به اصالت آن یقین پیدا کرد.

درج کلمه Califorrnia به جای California روی کابل غیراصلی

 

2. حتماً به مشخصات مندرج در برچسب پشت جعبه گوشی دقت کنید: این مشخصات شامل مدل گوشی، رنگ و ظرفیت می‌باشد که در نمونه زیر عبارتست از آیفون 5s طلایی با ظرفیت داخلی 16 گیگابایت. این مورد برای اینست که بدانید محصول خریداری شده از نظر رنگ و حافظه داخلی همانی است که میخواستید.

 

3. بررسی اکتیو شدن آیفون: برای اطمینان از اکتیو نبودن و کار کرده نبودن گوشی آیفون می‌توانید سریال آن را در سایت اپل در این آدرس وارد کرده و بررسی کنید. اگر چنانچه آی دیوایس شما قبلاً اکتیو شده باشد بلافاصله می‌توانید تاریخ پایان گارانتی را در این قسمت مشاهده کنید (مانند تصویر زیر). بدیهی‌ست یکسال پیش از تاریخ پایان برابر می‌شود با روزی که آن محصول از استورهای رسمی اپل خریداری شده است. ولی اگر محصول اکتیو نشده باشد این صفحه حاوی هیچ اطلاعاتی در این مورد نیست. آیفون های دارای ICCID غالباً اکتیو شده هستند. علت اینست که در هنگام آنلاک کردن توسط اپراتور، دستگاه باید اکتیو شود. بنابر این اگر آیفون شما دارای ICCID بود و در سایت اپل قبلا اکتیو شده بود این امر لزوما به معنی دست دوم بودن آن نیست.

طبق آنچه در تعریف گارانتی محصولات اپل ذکر کردیم، تاریخ شروع گارانتی آیفون از روز خرید آن از اپل استور محاسبه میگردد (نه از روز اکتیو کردن). از آنجاییکه لزوما تاریخ خرید با تاریخ اکتیو کردن یکی نیست و ممکن است بین آنها حتی ماه ها فاصله باشد، لذا اگر پس از اکتیو کردن دستگاه خود مشاهده کردید که تاریخ شروع گارانتی پیش از تاریخ اکتیو شدن به دست شما است، نگرانی به خود راه ندهید. این تاریخ مشخص کننده روز خرید از سیستم فروش اپل میباشد. نکته مهمی که اینجا مطرح میشود اینست که اگر خواهان آیفون اکتیو نشده و باز نشده هستید، کافیست پیش از باز کردن و اکتیو کردن آن، سریال مربوطه را به نحوی که توضیح دادیم چک کنید تا پیغام اکتیو نشده را مشاهده کنید.

 

 

 

4. پارت نامبر گوشی را چک کنید: اگر می‌خواهید گوشی شما پارت نامبر ایالات متحده باشد بدین معنی‌ست که باید در انتهای آن LL/A را ببینید. البته تاکید می‌کنیم که هیچ تفاوتی در کیفیت و خدمات پارت نامبرهای مختلف وجود ندارد (به جز یک مورد) و تفاوت اینها تنها در دو شاخه یا سه شاخه بودن شارژر آنهاست که برای مصرف کننده نهایی تنها با یک تبدیل قابل استفاده است. آن یک مورد استثناء در مورد پارت نامبرها مربوط می‌شود به پارت نامبر کشور امارات یا AE که گوشی‌های آن دارای سرویس فیس تایم (FaceTime) نیستند و این سرویس روی آنها فعال نمی شود. حساسیت برخی مشتریان روی پارت نامبر صرفاً جنبه روانی دارد و واقعاً هیچ تفاوتی جز در مورد کشور امارات بین سایر پارت نامبرها وجود ندارد. همین امر دستمایه برخی فروشندگان برای فروش گرانتر و غیرمنطقی آیفون می‌شود. (بیشتر بخوانید)

 

پس از باز کردن جعبه

 

تا اینجای کار با چک کردن‌های مرحله قبل خیالتان راحت شده است ولی برای تکمیل کار بد نیست به موارد زیر هم دقت فرمایید:

1. سیم کارت ایران را داخل دستگاه قرار دهید. به محض اینکه آنتن دریافت کردید میتواند خیالتان از بابت آنلاک بودن گوشی راحت شود. این آنلاک بودن بدون انقضاء و دائمی است.

2. به امضای اپل روی لوازم جانبی دقت کنید. عبارت Designed by Apple in California Assembled in China/Vietnam طوری قرار دارد که بدون باز کردن بسته بندی لوازمی چون ایرپاد و شارژر و کابل قابل خواندن است.

3. اگر گوشی شما اپراتور آنلاک باشد ممکن است در خشاب سیم کارت آن یک سیم کارت مربوط به اپراتور ارائه دهنده وجود دارد که ICCID مندرج در پشت جعبه مربوط به آنست. اگر سیم کارت دیدید نترسید! کلیه آیفون‌های بازار ایران به صورت آنلاک شده به دست مشتری می‌رسند. کافی‌ست سیم کارت خود را در آن قرار دهید و شروع به استفاده کنید.

4. بعضا دیده میشود که وضعیت دستگاه پیش از باز کردن جعبه در سایت اپل اکتیو نشده است و پیغام Please Activate Your iPhone به درستی نمایش داده میشود. ولی پس از اکتیو کردن آیفون، تاریخ پایان گارانتی کمتر یا حتی بیشتر از یک سال درج می شود. این اشکال از سوی سرورها و سیستم اپل است و گاهی بعد از چند روز، این تاریخ جابجا شده و تغییر میکند. اخیرا این مورد برای بسیاری از کاربران محترم اتفاق افتاده است و چنانچه در بخش کامنت های این برگه نیز می توانید مشاهده کنید، مایه نگرانی و اضطراب بسیاری گشته است. لذا شما خریدار محترم اگر خواهان آیفون اکتیو نشده هستید، مبنا را بر همان چیزی قرار دهید که در اینجا تحت عنوان اقدامات پیش از باز کردن جعبه عرض کردیم. قائدتاً تاریخ پایان گارانتی باید یکسال پس از آن باشد، اما در مواقعی چون موارد ذکر شده، اشکال از سوی سرورها و نرم افزارهای اپل است نه فروشنده. 

 

نکات پایانی:

 

1. واقعاً هیچ ترجیهی در داشتن یا نداشتن ICCID وجود ندارد. آیفون مورد نظر چه آنلاک فکتوری باشد و چه آنلاک شده به وسیله اپراتور، در نهایت با هر سیم کارتی کار می‌کند. اگر آیفون شما دارای ICCID است و با سیم کارت‌تان کار می‌کند، در واقع آنلاک شده است و این آنلاک شدن تاریخ انقضاء ندارد. شایعات مربوط به اختلاف کیفیت آنلاک‌ها و یا منقضی شدن آن در صورت آپدیت یا هر تغییر دیگری را جدی نگیرید. اما بعضا ICC  داشتن یا نداشتن گوشی، باعث اختلاف قیمت آنها در بازار شده است.

2. تفاوت در پارت نامبرهای مختلف منحصر می‌شود به همان مورد امارات که ذکر شد. دیگر پارت نامبرها تنها از نظر دو شاخه و سه شاخه بودن شارژر با هم متفاوت‌اند. در این مورد نیز نباید حساسیت داشت و تحت تاثیر تبلیغات برخی فروشندگان قرار گرفت. البته در بازار ایران در حال حاضر اکثریت قریب به اتفاق آیفون‌ها با پارت نامبر ایالات متحده عرضه می‌شوند.

3. با دقت در موارد و نکات گفته شده می‌توانید بدون شناخت و اعتماد به فروشنده، به بررسی اصالت محصول بپردازید و خریدی آرام و بدون استرس داشته باشید.

 

جهت مطالعه سایر مقالات در مورد آیفون و اپل که تکنولایف منتشر کرده است، اینجا کلیک کنید.

 

نکات مهمی که هر دارنده آیفون باید بداند را چگونه آن را به دست آوریم؟

در مقالات فوق، تمام نکات در مورد خرید و فروش آیفون گفته شده است و بعید می دانیم نکته جدیدی به آنها اضافه شود. اما مهمترین و ارزشمندترین مقاله را که ممکن است به مرور زمان، نکات دیگری به آن اضافه شود را بر روی سایت قرار نداده ایم و فقط برای علاقمندان ارسال خواهیم کرد و چنانچه نکات جدیدی به آن اضافه شود نیز به ایمیل این عزیزان ارسال خواهیم کرد.

آیا شما هم می خواهید این نکات مهم را بدانید؟ پس تنها با وارد کردن آدرس ایمیل خود در فرم زیر و زدن دکمه قرمز رنگ، این نکات را با فرمت PDF در ایمیل خودتان دریافت کنید. این نکات رایگان، از بسیاری از مشکلات بعدی  که شاید هزینه های زیادی برایتان به وجود آورد، جلوگیری خواهد کرد.

 

 

* شما در هر زمانی که اراده کنید می توانید عضویت خود را از لیست افرادی که این نکات را دریافت می کنند، لغو کنید.

 

دیدگاه‌ها

باسلام. من یه گوشی اپل رو از پاساژ علاءالدین خریدم وقتی اومدم خونه دیدم گوشی کارکرده بوده که بجای نو بهم فروختن از اپل استور هم خریدم . حالا میخام بدونم باید به کجا شکایت کنم و چیکار کنم تا بتونم حقمو از این دزدها بگیرم؟؟؟ باتشکر

سلام. ما در مورد موارد قبل از خرید، اینجا نوشتیم . موارد پس از خرید رو اطلاعی نداریم

سلام من سه روز پیش گوشی آیفون 7 خریدم ولی وقتی serial number رو وارد می کنم میگه Telephone Technical Support: Expired این یعنی گوشی تقلبی یا دست دوم هست؟ ممنون میشم جواب بدین خیلی نگرانم...و اینکه iccid پشت جعبه با داخل گوشی مطابقت نداره...متاسفانه قبل سیم کارت چک نکردم که اکتیو شده است یا نه

سلام. در متن فوق ذکر شده "اپل تغییراتی در تاریخ شروع گارانتی خود اعمال کرده است مبنی بر اینکه زین پس تاریخ شروع گارانتی از روز خرید دستگاه محاسبه میگردد، نه از روز نخستین اکتیو شدن آن. بنابر این چنانکه در اینجا توضیح دادیم، فقط کافیست پیش از باز کردن و اکتیو کردن آیفون سریال آن را چک کنید و پس از مشاهده اکتیو نبودن آیفون دیگر تردیدی درباره کارکرده بودن آن نخواهید داشت." گوشی شما چند ماه قبل از اپل خریداری شده و چون فعالش کردید دیگه نمیشه متوجه اکتیو بودنش شد. اما iccid که الان می بینید، مربوط به سیم کارت خود شماست. و iccid که پشت جعبه درج شده، مربوط به سیم کاریته که توسط اپل داخل گوشی قرار گرفته بوده. چون اطلاعات صحیحی نمیشه به دست آورد، نظری هم نمی تونیم راجع به نو بودن یا نبودن گوشی بدیم.

من یک گوشی 8+ از سایت اپل گرفتم، تو توضیحاتش دقت کردم که سیم فری رو انتخاب کنم، بیاد ایران انلاکه یا مشکل داره؟

سلام. اگه منظور از سیم فری، همون آنلاک فکتوریه، مشکلی وجود نداره

سلام مبخواستم گوش آیفون خارج از کشور خرید کنم بجز انلاک فکتوری به چه نکاتی باید توجه کرد در ایران مشکل پیش نیاد

سلام. همین مورد کافیه

سلام من به تازگی اپل7پلاس خریدم تاریخ ضمانت راچک کردم یکماه قبل ازخرید بنده بوده درضمن داخل تنظبمات ای سی سی ایدی هس ولی روی جعبه خیر،کابل هندزفریمم تقلبی هس،این میتونه دلیل دست دوم بودن گوشی بنده باشه؟

سلام. هر سیم کارتی یک icc id داره و اونی که در تنظیمات گوشی نوشته، مربوط به سیم کارتی است که از آن استفاده می کنید. در مورد باقی موارد و دست دوم بودن گوشی که توسط شما خریداری شما، اطلاعی نداریم

درقسمت تکنیکال ساپورت تاریخ 20روزبعدهست ودرقسمت ریپیر سرویس تاریخ 11جولای 2018هس این به چه معنی هستش؟من 10شهریور خریداری کردم ولی13مرداد رونمایش میده،فروشندع میگ بخاطر وارد کردن ریجستری واین حرفابوده بنظرشماگوشی من کارکرده س؟چون بامشخصات پلمپ که شماکفتید بامال من فرق میکرد پلمپ گوشی من چسب مایع داشت

سلام. لطفا متن فوق رو کامل و با دقت مطالعه کنید. در متن قید شده " اپل تغییراتی در تاریخ شروع گارانتی خود اعمال کرده است مبنی بر اینکه زین پس تاریخ شروع گارانتی از روز خرید دستگاه محاسبه میگردد، نه از روز نخستین اکتیو شدن آن. " منظور از روز خرید دستگاه، روزیه که از اپل استور در خارج ایران خریداری شده. و اون بحث رجیستری و ... درست نیست. احتمالا فروشنده اطلاعات زیادی نداره.

با سلام چرا توضیح ندادید که فرق داشتن iccid اینه که گوشی فقط تو ایران انتن میده و گوشی در خارج ایران آیپادی بیش نیست.!!!!!!!!!!! و فروشنده ها اینو توضیح نمیدن !!!!!!!!!!!

سلام. چنین حرفی صحت نداره. گوشی در ایران و یا برای کارکرد در ایران، icc id نمیخوره که بگیم فقط داخل ایران کار میکنه! احتمالا فروشنده قصد داشته گوشی بدون icc رو به شما گرونتر بفروشه و همچین ادعایی کرده.

سلام من میخوام ایفون 6sبخرم فروشنده میگه استوک هست بنظرتون به چه نکاتی توجه کنم ??

سلام. تمام اطلاعاتی که در همین صفحه نوشته شده است می تواند در هر خریدی مورد توجه واقع شود. اما به طور ویژه درباره گوشی استوک ما اطلاعاتی نداریم و توصیه ای هم نمیکنیم.

سلام ميبخشيد من ي 7 نات اكتيو خريدم هنگام خريد نگاه كردم تو سايت اپل نات اكتيو بود بعد كه آوردم خونه دوباره نگاه كردم تاريخ شروع گارانتي يك ماه و نيم قبل تر از تاريخ خريدبود. مشكل چيه

شما نگفتید که آیا بعد از خرید و پیش از رسیدن به منزل سیم کارت داخل آن انداخته اید و آن را اکتیو کرده اید یا خیر. اگر خیر، تنها احتمالی که میتواند وجود نداشته باشد یکی اشتباه تایپ کردن سریال نامبر و یکی خطای شما در خواندن اکتیو/تان اکتیو بودن است.

سلام.یک سوال در مورد گارانتی محصولات اپل دارم،شرکت دایکو(داتیس امرتات) ادعای گارانتی محصولات اپل در ایران رو داره،شما اطلاعی در این زمینه دارید؟

سلام. ده ها شرکت و شبه شرکت ادعای گارانتی اپل را در ایران میکنند. شاید در عمل واقعا هم خدمات گارانتی برای محصولات اپل ارائه شود، ولی این به معنی «گارانتی اپل» نیست و هرگونه تعمیر از طرف این شرکت ها، تعمیر متفرقه محسوب شده و موجب ابطال گارانتی رسمی اپل میشود. گارانتی اپل فقط و فقط از طریق Apple Store ها در سراسر دنیا و به صورت یکپارچه ارائه میگردد.

با سلام ،من یک گوشی 7پلاس آکبند خریداری کردم ،که با توجه به نوشته های شما باید انلاک کریر باشه و بدون هیچ مشکلی کار کرد ، اما از اونجا که من قصد سفر به امریکا دارم می خواستم بدونم میتونم از این گوشی با اپراتور های امریکا استفاده کنم یا خیر ؟ چون تو چند تا از سایت های متفرقه با دادن IMEI گوشی تو مشخصات کلی گوشی عبارت BLACKLISTED را زده بود .

بله در صورتی که آنلاک باشد مشکلی نخواهید داشت. هیچ اعتمادی به اطلاعات سایت های متفرقه وجود ندارد.

سلام من يك ايفون 6s ميخوام بخرم اما imei اون در سايت اپل ارور ميده و قبول نميكنه مشكل كجاست؟؟؟ اما در سايت iphoneimei.info اطلاعاتش ميزنه

در سایت اپل باید سریال نامبر را وارد کنید، نه IMEI.

تو سایت شما گوشی7+ 128 گیگ رو نوشته3600000 و ذکر کرده ک lla هستش و اکتیونشده درحالی ک این مشخصات تو بازار 4 ملیون هستش! میشه راهنمایی کنین

قیمت در حال حاضر به روز بوده و هماهنگ با قیمت بازار است. برای اطلاعات بیشتر با دفتر تماس بگیرید.

سلام.من میخواستم از کشور دوبی آیفون7خریداری کنم.باید به چه نکاتی توجه کنم که در داخل ایران گوشی به مشکلی برنخوره و سیم کارت رو بخونه.واینکه تمامی گوشی های ایفون داخل دوبی فاقد فیس تایم هستن.مرسی از پاسخگوییتون

سلام. مقاله موجود در همین صفحه برای پاسخ به این پرسش تهیه شده است! به مطالب این مقاله توجه کنید!

تو سایت شما گوشی7+ 128 گیگ رو نوشته3600000 و ذکر کرده ک lla هستش و اکتیونشده درحالی ک این مشخصات تو بازار 4 ملیون هستش! میشه راهنمایی کنین

قیمت در حال حاضر به روز بوده و هماهنگ با قیمت بازار است. برای اطلاعات بیشتر با دفتر تماس بگیرید.

سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون من میخوام ایفون7+ بخرم128 گیگ اکثر گوشی ها تو بازار اکتیوشده هستن و قیمتشون3400000 و اکتیو نشده اونها 4100000 هستش میخوام ببینم درصورتی ک اکتیو شده باشه چ خطراتی میتونه داشته باشه دراینده احتمال خرابی هست یا چی؟ کلا چ اشکالاتی داره ارزش خرید داره یا ن

سلام. البته این اختلاف قیمتی که فرمودید شک برانگیز است. پیشنهاد میکنیم قبل از خرید با شماره دفتر تماس بگیرید و استعلام قیمت کنید. اما در رابطه با پرسشتان باید گفت صرف اکتیو بودن مساله ای ایجاد نمیکند، چه بسا گوشی هایی که به صورت لاک فروخته شده اند برای آنلاک شدن و مصرف باید توسط اپراتور اکتیو شده باشند. لذا اکتیو بودن گوشی لزوما نشانه وجود اشکال و ایرادی نیست. اما ممکن است در برخی موارد فروشندگان سودجو دستگاه های دست دوم را بعنوان نو بفروشند که در این چنین وضعیتی اکتیو بودن گوشی مورد شک و سوال واقع میشود.

با عرض سلام و خسته نباشيد من جديدا يه گوشي ايفون ٧ خريدم روي اداپتور شارژرش زده designed by apple in california ولي made in india ست...در حالي كهرخود گوشي asssembeled in china هست...امكان داره شارژرش رو عوض كرده باشن يا اصله؟

از سایت خوبتون با اطلاعات مفیدی که در اختیارم گذاشتید سپاسگزارم

سلام أيفون بِه سفارش چين مطمن هس يا نه؟

سلام. میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با پرات نامبرها به صفحه زیر مراجعه کنید: http://technolife.ir/apple-iphone-part-number

با سلام من دنبال گوشی ایفون 6 در بازار بودم و پس از جستجو های مداوم یک گوشی 6 64 گیگ آک اما رفوربیش شده که رفرش شده هست پیدا کردم و خود فورشنده هم با صراحت گفت که این گوشی رفرش هست و من که گوشی رو دیدم ظاهرا آک بود و تمام تجهیزاتش آک بود و پارت نامبر ژاپن بود!به نظر شما خریدن این نوع گوشی درسته؟ و این که من اگه ایفون 6 کارکرده بخوام بگیرم به جز چک کردن(ظاهر-شماره سریال-جعبه-و..)از کجا تشخیص دهم که این گوشی قبلا تعمیر شده یا خیر ؟(بنده اشنایی کامل با ایفون دارم و تا حدودی اشنا به سخت افزار و نرم افزار ایفون هستم)

سلام. در مورد تعمیری بودن یا نبودن دستگاه های کارکرده توصیه میشود حداقل به دو تعمیرکار ماهر مراجعه کنید و در صورتی که نظرات متناقض بود به نفر سوم مراجعه کنید.

با سلام من یک 6splus خریدم وقتی شماره سریال رو می زنم پیغام Please validate your product's purchase date رو می ده البته اسم 6s plus رو میاره ولی فقط این پیغام رو نشون می ده اکه می شه بفرمایید علت این پیغام چیه با تشکر

سلام. این نشان دهنده آنست که گوشی شما از سیستم فروش اپل به درستی خریداری شده است ولی به دلایل نا معلومی اطلاعات خرید از جمله تاریخ آن در سیستم درج نشده است که با داشتن فاکتور خرید اصلی (که متاسفانه به دست مصرف کننده نهایی در ایران نمی رسد) می توان آن را اصلاح کرد.

سلام.من میخوام 5s بخرم.فقط ی سوال برام پیش اومده.5s میتونه بازی های سنگین حال حاضر مثل asphalt 8 یا real racing 3 رو بدون لگ اجرا کنه؟

سلام. ما در این زمینه اطلاع دقیقی نداریم و این را باید از دارندگان این گوشی که تجربه چنین بازی هایی را دارند پرسید!

با سلام و عرض خسته نباشید بابت توضیحات خوب وبه درد بخورتون. من قصد خرید آیفون 6s دارم با توجه به بررسی هایی که امروز تو بازار داشتم و اطلاعاتی که از چند فروشگاه به دست آوردم گوشی های آیفون موجود عمدتا دارای پارت نامبر ایالات متحده بودن ولی مشکلی که الان باهاش روبه رو هستم اینه که من سریال نامبر سه مدل ایفون رو از سه فروشگاه مختلف یادداشت کردم و با وارد کردن سریال نامبر ها در سایت اپل دیدم که هر سه مدل اکتیو شده هستن و سایت اپل تاریخ اتمام گارانتی رو نشون میده!!!!! با این حساب نخرم این گوشی هارو و اینم بگم که میخوام گوشیم اکتیو نشده باشه....در ضمن هیچ کدوم از مدل هایی که گفتم iccid نداشتن پس انلاک فکتوری هستن؟؟؟؟؟حالا میتونم گوشی اکتیو نشده پیدا کنم یا نه؟؟؟؟؟

سلام. در مقاطع زمانی مختلف موجودی بازار متفاوت است. در حال حاضر گوشی آیفون 6s آنلاک نشده در بازار وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن فروشگاه تماس بگیرید و سفارش بگذارید. در صورت عدم وجود گوشی آنلاک نشده، سفارش شما کنسل خواهد شد.

سلام من سريال چك ميكنم اين ارور ميده چندين بارم چ ك كردم We're sorry, but we are unable to complete your request at this time. Please try again later. گوشيم تازه خريدم

منشا این خطا دقیقا مشخص نیست. در این مواقع تنها راه حل تماس با بخش خدمات اپل است.

سلام من میخوام یک گوشی آیفون کارکرده بخرم که فروشنده میگه جعبه اش گم شده با توجه به اینکه گوشی های چینی هم جعبه مشابه اصل دارن میشه ی جعبه براش تهیه کرد؟ آخه برای هدیه است

سلام مدتیه که از پشت ایفون seمن یه صدای نویز خیلی ضعیفی میشنوم ولی باید تو جای ساکت باشه تا معلوم شه صدا به صورت مداوم میاو قطع نمیشه ممنون میشم نظرتون بدونم درضمن تقریبا دوسه ماهیی میشه که خریدم اک و حدود یه هفته ایت صدا رو میشنوم

سلام. طبیعتا موارد مشکوک سخت افزاری باید از نزدیک توسط تعمیرکار ماهر بازدید شود تا نظر صحیحی درباره آن بیان گردد.

سلام. میشه بیزحمت فرق بین شارژرهای پارت نامبر اروپا و آمریکا رو بگید؟ از کجا میتونم عکس شارژرهارو ببینم؟
مشاهده نظرات بیشتر

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
کد امنیتی

پیشنهادا 2020 تکنولایف

Real Time Web Analytics