با عدم عضویت در کانال تلگرام تکنولایف، بسیاری از اخبار مهم و تخفیفات ویژه را از دست می دهید.  عضویت در کانال  @technolife

رازها و نکات خرید آیفون iPhone

در آشفته بازار تلفن همراه کشور، خرید کالای دست اول و اصلی همواره مهمترین دغدغه مشتریان بوده و خواهد بود. دیگر دوره خریدهای آسانی چون نوکیا 1100 گذشته است. امروز توجیه اقتصادیِ جا زدن گوشی‌های دست دوم به جای نو، یا لوازم جانبی غیراصلی و فیک به جای اصلی و اورجینال در برخی برندهای گرانقیمت و ارزشمند، سودجویان و سوداگران این بازار پر منفعت را وسوسه‌ی چنین اقدامی می‌کند. مطمئن‌ترین راه برای دوری از این دام‌ها، چیزی جز افزایش اطلاعات و دانش خود در رابطه با محصول مورد نظر نیست.

پس بهتر است یکبار برای همیشه به این پرسش پاسخ دهید که چگونه باید در هنگام خرید گوشی آیفون مراقب جیب خود باشید؟

 

< مشاهده ی قیمت روز گوشی های اپل آیفون

 

در مقاله پیش رو به این مهم می‌پردازیم. نخست تعریف چند اصطلاح و مفهوم در رابطه با گوشی آیفون:

 

اصطلاحات رایج

 

آنلاک فکتوری (Factory Unlocked): گوشی‌های آیفون (و برخی برندهای دیگر) به دو صورت لاک و آنلاک توسط اپل عرضه می‌شود. گوشی‌های لاک تنها با سیم کارتی که درون گوشی از قبل قرار داده شده است قابل استفاده هستند و این کار تنها در کشورها و اپراتورهای طرف قرارداد اپل صورت می‌گیرد. اصطلاحاً این گوشی‌ها روی یک سیم کارت لاک هستند. اگر چنانچه بخواهید گوشی شما با همه اپراتورهای موبایل، از جمله اپراتورهای موبایل ایرانی، سازگار باشد باید نسخه آنلاک شده آن را تهیه کنید. در نسخه آنلاک فکتوری، هیچ سیم کارتی درون آیفون وجود ندارد و به محض قرار دادن سیم کارت درون گوشی، سیگنال شبکه قابل دریافت و گوشی قابل استفاده است.

 

آنلاک به وسیله اپراتور (Operator Unlocked): اگر گوشی روی یک سیم کارت لاک باشد، با پرداخت هزینه و مابه‌التفاوت قیمت خرید گوشی به اپراتور مربوطه می‌توان آن را آنلاک و sim-free کرد تا با هر سیم کارتی کار کند. به این گوشی‌ها اصطلاحاً «آنلاک شده به وسیله اپراتور» گفته می‌شود. البته از نظر مصرف کننده نهایی تفاوتی در گوشی آنلاک فکتوری و آنلاک بوسیله اپراتور دیده نمی‌شود و هر دو دارای یک کیفیت و یک مشخصات هستند.

 

گارانتی: گارانتی آیفون و به طور کلی همه iDevice ها از نخستین اتصال‌شان به اینترنت و اکتیو شدنشان بطور خودکار توسط سرور اپل به مدت یک سال فعال می‌شود. فرقی نمی‌کند تاریخ خرید یا تولید گوشی چه وقت باشد. گارانتی گوشی فقط از لحظه اکتیو شدن با Apple ID خریدار فعال می‌شود. در حال حاضر اپل طبق اظهارات صریح خود هیچ فعالیت رسمی تحت عناوین گارانتی، واردات یا فروش در ایران ندارد و همه انواع گارانتی‌های موجود در بازار ایران، بی ارتباط با کمپانی اپل هستند.

اپل تغییراتی در تاریخ شروع گارانتی خود اعمال کرده است مبنی بر اینکه زین پس تاریخ شروع گارانتی از روز خرید دستگاه محاسبه میگردد، نه از روز نخستین اکتیو شدن آن. بنابر این چنانکه در اینجا توضیح دادیم، فقط کافیست پیش از باز کردن و اکتیو کردن آیفون سریال آن را چک کنید و پس از مشاهده اکتیو نبودن آیفون دیگر تردیدی درباره کارکرده بودن آن نخواهید داشت.

 

اپل آی‌دی (Apple ID): اپل آی‌دی یا شناسه اپل نوعی حساب کاربری ویژه کاربران محصولات شرکت اپل است. شرکت اپل برای حفظ حق نشر آثاری که برای سیستم‌های عامل و پلت‌فرم‌های اپل عرضه می‌شود آن‌ها را برچسب‌گذاری می‌کند که هر شخص تنها بتواند با مشخصات خود آن را نصب کند. بدین معنی که هر کاربر٬ برای استفاده از آثار مختلف در دستگاه اپل خود٬ می‌بایست یک Apple ID ثبت کرده و از آن استفاده نماید. (منبع : ویکی‌پدیا)

 

شماره کارت مداری بین‌المللی یا ICC ID: هر سیم کارت شناسه‌ای منحصر بفرد دارد که طبق استاندارد خاصی تعیین می‌شود. این شناسه همان ICCID است. در گوشی‌های لاک، به دلیل منحصر بودن استفاده گوشی به همان سیم کارت خاص، ICCID در پشت جعبه گوشی هک شده است. داشتن شناسه ICC ID در پشت جعبه گوشی آیفون به معنی آنلاک فکتوری نبودن یا سیم لاک بودن آن است که البته برای فروش قبلاً توسط اپراتور آنلاک شده و تفاوتی در مشخصات و کیفیت آن وجود ندارد.

 

پارت نامبر (Part Number): پارت نامبر شناسه‌ای در پشت جعبه آیفون است که مشخص کننده کشور عرضه کننده آن دستگاه می‌باشد. برای مثال پارت نامبر LL/A مشخص کننده اینست که آیفون مورد نظر در کشور امریکا عرضه شده است یا پارت نامبر AE مربوط به کشور امارات متحده عربی می‌باشد. تفاوت گوشی‌های متعلق به پارت نامبرهای مختلف در اندازه جعبه است که خود ناشی از تفاوت در اندازه و شکل شارژر آنهاست. برای کشورهای مختلف شارژرهایی سازگار با پریز برق رایج آنها عرضه می‌شود. تفاوت دیگر در دفترچه راهنما است که به زبان کشور هدف نوشته شده است. ولی یک فرق مهم در پارت نامبر کشور امارات وجود دارد و آن اینکه آی دیوایس‌های کشور امارات فاقد FaceTime هستند.

 

مراقبت‌های پیش از باز کردن جعبه

 

زمانیکه جعبه گوشی آیفون به دست شما می‌رسد می‌توانید با چک کردن چند نکته ساده زیر از پشیمانی‌های بعدی پیشگیری کنید. در واقع پیش از باز کردن جعبه می‌توانید از اصالت محصول اطمینان حاصل کنید:

1. به امضای اپل دقت کنید: امضای اپل عبارتی است که در همه محصولات اپل وجود دارد. در دیوایس‌های اپلی تولید شده در کشور چین، از جمله آی دیوایس‌ها این عبارت بصورت Designed by Apple in California Assembled in China ظاهر می‌شود. برخی لوازم جانبی مانند کابل‌های اصلی ممکن است در کشور ویتنام تولید شده باشند و بنابر این انتهای عبارت فوق به جای China کلمه Vietnam درج می‌شود. این عبارت در پشت جعبه همه آی دیوایس‌ها و نیز روی همه لوازم جانبی آن از قبیل ایرپاد، شارژر، کابل و خود گوشی وجود دارد. در موارد غیر اصلی اغلب با حروف در این جمله بازی می‌شود. مثلا به جای California نوشته می‌شود Califormia یا Californial. البته این روش صد در صدی و یقینی برای اطمینان از اصالت محصول نیست و بهتر است همراه سایر موارد دیده شود چرا که دیده شده است جنس تقلبی امضای اصلی اپل را داراست. بنابر این باید گفت با دیدن امضای تقلبی می‌توان به تقلبی بودن محصول پی برد ولی با دیدن امضای اصلی نمی‌توان به اصالت آن یقین پیدا کرد.

درج کلمه Califorrnia به جای California روی کابل غیراصلی

 

2. حتماً به مشخصات مندرج در برچسب پشت جعبه گوشی دقت کنید: این مشخصات شامل مدل گوشی، رنگ و ظرفیت می‌باشد که در نمونه زیر عبارتست از آیفون 5s طلایی با ظرفیت داخلی 16 گیگابایت. این مورد برای اینست که بدانید محصول خریداری شده از نظر رنگ و حافظه داخلی همانی است که میخواستید.

 

3. بررسی اکتیو شدن آیفون: برای اطمینان از اکتیو نبودن و کار کرده نبودن گوشی آیفون می‌توانید سریال آن را در سایت اپل در این آدرس وارد کرده و بررسی کنید. اگر چنانچه آی دیوایس شما قبلاً اکتیو شده باشد بلافاصله می‌توانید تاریخ پایان گارانتی را در این قسمت مشاهده کنید (مانند تصویر زیر). بدیهی‌ست یکسال پیش از تاریخ پایان برابر می‌شود با روزی که آن محصول از استورهای رسمی اپل خریداری شده است. ولی اگر محصول اکتیو نشده باشد این صفحه حاوی هیچ اطلاعاتی در این مورد نیست. آیفون های دارای ICCID غالباً اکتیو شده هستند. علت اینست که در هنگام آنلاک کردن توسط اپراتور، دستگاه باید اکتیو شود. بنابر این اگر آیفون شما دارای ICCID بود و در سایت اپل قبلا اکتیو شده بود این امر لزوما به معنی دست دوم بودن آن نیست.

طبق آنچه در تعریف گارانتی محصولات اپل ذکر کردیم، تاریخ شروع گارانتی آیفون از روز خرید آن از اپل استور محاسبه میگردد (نه از روز اکتیو کردن). از آنجاییکه لزوما تاریخ خرید با تاریخ اکتیو کردن یکی نیست و ممکن است بین آنها حتی ماه ها فاصله باشد، لذا اگر پس از اکتیو کردن دستگاه خود مشاهده کردید که تاریخ شروع گارانتی پیش از تاریخ اکتیو شدن به دست شما است، نگرانی به خود راه ندهید. این تاریخ مشخص کننده روز خرید از سیستم فروش اپل میباشد. نکته مهمی که اینجا مطرح میشود اینست که اگر خواهان آیفون اکتیو نشده و باز نشده هستید، کافیست پیش از باز کردن و اکتیو کردن آن، سریال مربوطه را به نحوی که توضیح دادیم چک کنید تا پیغام اکتیو نشده را مشاهده کنید.

 

 

 

4. پارت نامبر گوشی را چک کنید: اگر می‌خواهید گوشی شما پارت نامبر ایالات متحده باشد بدین معنی‌ست که باید در انتهای آن LL/A را ببینید. البته تاکید می‌کنیم که هیچ تفاوتی در کیفیت و خدمات پارت نامبرهای مختلف وجود ندارد (به جز یک مورد) و تفاوت اینها تنها در دو شاخه یا سه شاخه بودن شارژر آنهاست که برای مصرف کننده نهایی تنها با یک تبدیل قابل استفاده است. آن یک مورد استثناء در مورد پارت نامبرها مربوط می‌شود به پارت نامبر کشور امارات یا AE که گوشی‌های آن دارای سرویس فیس تایم (FaceTime) نیستند و این سرویس روی آنها فعال نمی شود. حساسیت برخی مشتریان روی پارت نامبر صرفاً جنبه روانی دارد و واقعاً هیچ تفاوتی جز در مورد کشور امارات بین سایر پارت نامبرها وجود ندارد. همین امر دستمایه برخی فروشندگان برای فروش گرانتر و غیرمنطقی آیفون می‌شود. (بیشتر بخوانید)

 

پس از باز کردن جعبه

 

تا اینجای کار با چک کردن‌های مرحله قبل خیالتان راحت شده است ولی برای تکمیل کار بد نیست به موارد زیر هم دقت فرمایید:

1. سیم کارت ایران را داخل دستگاه قرار دهید. به محض اینکه آنتن دریافت کردید میتواند خیالتان از بابت آنلاک بودن گوشی راحت شود. این آنلاک بودن بدون انقضاء و دائمی است.

2. به امضای اپل روی لوازم جانبی دقت کنید. عبارت Designed by Apple in California Assembled in China/Vietnam طوری قرار دارد که بدون باز کردن بسته بندی لوازمی چون ایرپاد و شارژر و کابل قابل خواندن است.

3. اگر گوشی شما اپراتور آنلاک باشد ممکن است در خشاب سیم کارت آن یک سیم کارت مربوط به اپراتور ارائه دهنده وجود دارد که ICCID مندرج در پشت جعبه مربوط به آنست. اگر سیم کارت دیدید نترسید! کلیه آیفون‌های بازار ایران به صورت آنلاک شده به دست مشتری می‌رسند. کافی‌ست سیم کارت خود را در آن قرار دهید و شروع به استفاده کنید.

4. بعضا دیده میشود که وضعیت دستگاه پیش از باز کردن جعبه در سایت اپل اکتیو نشده است و پیغام Please Activate Your iPhone به درستی نمایش داده میشود. ولی پس از اکتیو کردن آیفون، تاریخ پایان گارانتی کمتر یا حتی بیشتر از یک سال درج می شود. این اشکال از سوی سرورها و سیستم اپل است و گاهی بعد از چند روز، این تاریخ جابجا شده و تغییر میکند. اخیرا این مورد برای بسیاری از کاربران محترم اتفاق افتاده است و چنانچه در بخش کامنت های این برگه نیز می توانید مشاهده کنید، مایه نگرانی و اضطراب بسیاری گشته است. لذا شما خریدار محترم اگر خواهان آیفون اکتیو نشده هستید، مبنا را بر همان چیزی قرار دهید که در اینجا تحت عنوان اقدامات پیش از باز کردن جعبه عرض کردیم. قائدتاً تاریخ پایان گارانتی باید یکسال پس از آن باشد، اما در مواقعی چون موارد ذکر شده، اشکال از سوی سرورها و نرم افزارهای اپل است نه فروشنده. 

 

نکات پایانی:

 

1. واقعاً هیچ ترجیهی در داشتن یا نداشتن ICCID وجود ندارد. آیفون مورد نظر چه آنلاک فکتوری باشد و چه آنلاک شده به وسیله اپراتور، در نهایت با هر سیم کارتی کار می‌کند. اگر آیفون شما دارای ICCID است و با سیم کارت‌تان کار می‌کند، در واقع آنلاک شده است و این آنلاک شدن تاریخ انقضاء ندارد. شایعات مربوط به اختلاف کیفیت آنلاک‌ها و یا منقضی شدن آن در صورت آپدیت یا هر تغییر دیگری را جدی نگیرید. اما بعضا ICC  داشتن یا نداشتن گوشی، باعث اختلاف قیمت آنها در بازار شده است.

2. تفاوت در پارت نامبرهای مختلف منحصر می‌شود به همان مورد امارات که ذکر شد. دیگر پارت نامبرها تنها از نظر دو شاخه و سه شاخه بودن شارژر با هم متفاوت‌اند. در این مورد نیز نباید حساسیت داشت و تحت تاثیر تبلیغات برخی فروشندگان قرار گرفت. البته در بازار ایران در حال حاضر اکثریت قریب به اتفاق آیفون‌ها با پارت نامبر ایالات متحده عرضه می‌شوند.

3. با دقت در موارد و نکات گفته شده می‌توانید بدون شناخت و اعتماد به فروشنده، به بررسی اصالت محصول بپردازید و خریدی آرام و بدون استرس داشته باشید.

 

جهت مطالعه سایر مقالات در مورد آیفون و اپل که تکنولایف منتشر کرده است، اینجا کلیک کنید.

 

نکات مهمی که هر دارنده آیفون باید بداند را چگونه آن را به دست آوریم؟

در مقالات فوق، تمام نکات در مورد خرید و فروش آیفون گفته شده است و بعید می دانیم نکته جدیدی به آنها اضافه شود. اما مهمترین و ارزشمندترین مقاله را که ممکن است به مرور زمان، نکات دیگری به آن اضافه شود را بر روی سایت قرار نداده ایم و فقط برای علاقمندان ارسال خواهیم کرد و چنانچه نکات جدیدی به آن اضافه شود نیز به ایمیل این عزیزان ارسال خواهیم کرد.

آیا شما هم می خواهید این نکات مهم را بدانید؟ پس تنها با وارد کردن آدرس ایمیل خود در فرم زیر و زدن دکمه قرمز رنگ، این نکات را با فرمت PDF در ایمیل خودتان دریافت کنید. این نکات رایگان، از بسیاری از مشکلات بعدی  که شاید هزینه های زیادی برایتان به وجود آورد، جلوگیری خواهد کرد.

 

 

* شما در هر زمانی که اراده کنید می توانید عضویت خود را از لیست افرادی که این نکات را دریافت می کنند، لغو کنید.

 

دیدگاه‌ها

سلام من يك ايفون 6s ميخوام بخرم اما imei اون در سايت اپل ارور ميده و قبول نميكنه مشكل كجاست؟؟؟ اما در سايت iphoneimei.info اطلاعاتش ميزنه

در سایت اپل باید سریال نامبر را وارد کنید، نه IMEI.

تو سایت شما گوشی7+ 128 گیگ رو نوشته3600000 و ذکر کرده ک lla هستش و اکتیونشده درحالی ک این مشخصات تو بازار 4 ملیون هستش! میشه راهنمایی کنین

قیمت در حال حاضر به روز بوده و هماهنگ با قیمت بازار است. برای اطلاعات بیشتر با دفتر تماس بگیرید.

سلام.من میخواستم از کشور دوبی آیفون7خریداری کنم.باید به چه نکاتی توجه کنم که در داخل ایران گوشی به مشکلی برنخوره و سیم کارت رو بخونه.واینکه تمامی گوشی های ایفون داخل دوبی فاقد فیس تایم هستن.مرسی از پاسخگوییتون

سلام. مقاله موجود در همین صفحه برای پاسخ به این پرسش تهیه شده است! به مطالب این مقاله توجه کنید!

تو سایت شما گوشی7+ 128 گیگ رو نوشته3600000 و ذکر کرده ک lla هستش و اکتیونشده درحالی ک این مشخصات تو بازار 4 ملیون هستش! میشه راهنمایی کنین

قیمت در حال حاضر به روز بوده و هماهنگ با قیمت بازار است. برای اطلاعات بیشتر با دفتر تماس بگیرید.

سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون من میخوام ایفون7+ بخرم128 گیگ اکثر گوشی ها تو بازار اکتیوشده هستن و قیمتشون3400000 و اکتیو نشده اونها 4100000 هستش میخوام ببینم درصورتی ک اکتیو شده باشه چ خطراتی میتونه داشته باشه دراینده احتمال خرابی هست یا چی؟ کلا چ اشکالاتی داره ارزش خرید داره یا ن

سلام. البته این اختلاف قیمتی که فرمودید شک برانگیز است. پیشنهاد میکنیم قبل از خرید با شماره دفتر تماس بگیرید و استعلام قیمت کنید. اما در رابطه با پرسشتان باید گفت صرف اکتیو بودن مساله ای ایجاد نمیکند، چه بسا گوشی هایی که به صورت لاک فروخته شده اند برای آنلاک شدن و مصرف باید توسط اپراتور اکتیو شده باشند. لذا اکتیو بودن گوشی لزوما نشانه وجود اشکال و ایرادی نیست. اما ممکن است در برخی موارد فروشندگان سودجو دستگاه های دست دوم را بعنوان نو بفروشند که در این چنین وضعیتی اکتیو بودن گوشی مورد شک و سوال واقع میشود.

با عرض سلام و خسته نباشيد من جديدا يه گوشي ايفون ٧ خريدم روي اداپتور شارژرش زده designed by apple in california ولي made in india ست...در حالي كهرخود گوشي asssembeled in china هست...امكان داره شارژرش رو عوض كرده باشن يا اصله؟

از سایت خوبتون با اطلاعات مفیدی که در اختیارم گذاشتید سپاسگزارم

سلام أيفون بِه سفارش چين مطمن هس يا نه؟

سلام. میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با پرات نامبرها به صفحه زیر مراجعه کنید: http://technolife.ir/apple-iphone-part-number

با سلام من دنبال گوشی ایفون 6 در بازار بودم و پس از جستجو های مداوم یک گوشی 6 64 گیگ آک اما رفوربیش شده که رفرش شده هست پیدا کردم و خود فورشنده هم با صراحت گفت که این گوشی رفرش هست و من که گوشی رو دیدم ظاهرا آک بود و تمام تجهیزاتش آک بود و پارت نامبر ژاپن بود!به نظر شما خریدن این نوع گوشی درسته؟ و این که من اگه ایفون 6 کارکرده بخوام بگیرم به جز چک کردن(ظاهر-شماره سریال-جعبه-و..)از کجا تشخیص دهم که این گوشی قبلا تعمیر شده یا خیر ؟(بنده اشنایی کامل با ایفون دارم و تا حدودی اشنا به سخت افزار و نرم افزار ایفون هستم)

سلام. در مورد تعمیری بودن یا نبودن دستگاه های کارکرده توصیه میشود حداقل به دو تعمیرکار ماهر مراجعه کنید و در صورتی که نظرات متناقض بود به نفر سوم مراجعه کنید.

با سلام من یک 6splus خریدم وقتی شماره سریال رو می زنم پیغام Please validate your product's purchase date رو می ده البته اسم 6s plus رو میاره ولی فقط این پیغام رو نشون می ده اکه می شه بفرمایید علت این پیغام چیه با تشکر

سلام. این نشان دهنده آنست که گوشی شما از سیستم فروش اپل به درستی خریداری شده است ولی به دلایل نا معلومی اطلاعات خرید از جمله تاریخ آن در سیستم درج نشده است که با داشتن فاکتور خرید اصلی (که متاسفانه به دست مصرف کننده نهایی در ایران نمی رسد) می توان آن را اصلاح کرد.

سلام.من میخوام 5s بخرم.فقط ی سوال برام پیش اومده.5s میتونه بازی های سنگین حال حاضر مثل asphalt 8 یا real racing 3 رو بدون لگ اجرا کنه؟

سلام. ما در این زمینه اطلاع دقیقی نداریم و این را باید از دارندگان این گوشی که تجربه چنین بازی هایی را دارند پرسید!

با سلام و عرض خسته نباشید بابت توضیحات خوب وبه درد بخورتون. من قصد خرید آیفون 6s دارم با توجه به بررسی هایی که امروز تو بازار داشتم و اطلاعاتی که از چند فروشگاه به دست آوردم گوشی های آیفون موجود عمدتا دارای پارت نامبر ایالات متحده بودن ولی مشکلی که الان باهاش روبه رو هستم اینه که من سریال نامبر سه مدل ایفون رو از سه فروشگاه مختلف یادداشت کردم و با وارد کردن سریال نامبر ها در سایت اپل دیدم که هر سه مدل اکتیو شده هستن و سایت اپل تاریخ اتمام گارانتی رو نشون میده!!!!! با این حساب نخرم این گوشی هارو و اینم بگم که میخوام گوشیم اکتیو نشده باشه....در ضمن هیچ کدوم از مدل هایی که گفتم iccid نداشتن پس انلاک فکتوری هستن؟؟؟؟؟حالا میتونم گوشی اکتیو نشده پیدا کنم یا نه؟؟؟؟؟

سلام. در مقاطع زمانی مختلف موجودی بازار متفاوت است. در حال حاضر گوشی آیفون 6s آنلاک نشده در بازار وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن فروشگاه تماس بگیرید و سفارش بگذارید. در صورت عدم وجود گوشی آنلاک نشده، سفارش شما کنسل خواهد شد.

سلام من سريال چك ميكنم اين ارور ميده چندين بارم چ ك كردم We're sorry, but we are unable to complete your request at this time. Please try again later. گوشيم تازه خريدم

منشا این خطا دقیقا مشخص نیست. در این مواقع تنها راه حل تماس با بخش خدمات اپل است.

سلام من میخوام یک گوشی آیفون کارکرده بخرم که فروشنده میگه جعبه اش گم شده با توجه به اینکه گوشی های چینی هم جعبه مشابه اصل دارن میشه ی جعبه براش تهیه کرد؟ آخه برای هدیه است

سلام مدتیه که از پشت ایفون seمن یه صدای نویز خیلی ضعیفی میشنوم ولی باید تو جای ساکت باشه تا معلوم شه صدا به صورت مداوم میاو قطع نمیشه ممنون میشم نظرتون بدونم درضمن تقریبا دوسه ماهیی میشه که خریدم اک و حدود یه هفته ایت صدا رو میشنوم

سلام. طبیعتا موارد مشکوک سخت افزاری باید از نزدیک توسط تعمیرکار ماهر بازدید شود تا نظر صحیحی درباره آن بیان گردد.

سلام. میشه بیزحمت فرق بین شارژرهای پارت نامبر اروپا و آمریکا رو بگید؟ از کجا میتونم عکس شارژرهارو ببینم؟

سلام. من گوشی 6S خریدم حدود 6 ماه پیش و خیلی مراقب هستم که اسیب یا ضربه ای بهش نرسه. جدیدا گوشیم نه برای زنگ به صدا در میاد و نه موزیک پلیرهاش پخش می کنن که مجبور می شم گوشی رو خاموش و روشن کنم و بعد درست می شه. حتی وقتی اهنگ رو پلی میکنم اون پوینتر که زمان اهنگ رو نشون می ده هم حرکت نمی کنه با اینکه فرمان پلی فعال شده. بعضیا گفتن باگ IOS هست و یک نفر هم گفت مشکل سخت افزاری و مربوط به سیستم ویبره ی گوشی. دوم اینکه دکمه Home گوشیم نسبت به بقیه خیلی پایین تر می ره finger print گوشی هر چند دفعه یکبار کار میکنه در صورتیکه اصلا نه ضربه خورده نه فشاری وارد شده بهش.

Eligible for AppleCare+ Time is running out. You may be able to buy AppleCare+ for up to two years of expert telephone technical support and additional hardware service coverage from your iPhone purchase date, including up to two incidents of accidental damage, but you must do so before December 5, 2016. برای چیه؟برای من اومده موقع چک و ارور میده و کنارش زرده

این پیغام تایید صلاحیت دستگاه شماست برای گارانتی قابل تمدید اپل که به نام AppleCare+ معروف است. شما تا تاریخ 5 دسامبر 2016 می توانید دستگاه خود را برای این گارانتی ثبت کنید. طول مدت این گارانتی 2 سال است و شامل تعویض به علل خرابی (درست مانند گارانتی یک ساله اپل) و 2 بار تعویض به علل شکستگی و خرابی فیزیکی است.

سلام.کار خاصی در این رابطه باید در سایت اپل انجام بدم؟؟؟؟

سلام. خیر.

سلام.بنده با توجه به خوندن مطالب و چک کردن ای ام ای ..... این کار را انجام ندادم:(می خواستم ببینم الان نمیتونم بفهمم اولین روزی که سیم کارت روی گوشی گذاشته شده کی هست؟زمانی خودم سیم گذاشتم 17نوامبر زمان اکتیو4اکتبر است!هندزفری و کابل نوشته ویتنام ولی 2شاخه شارژر نوشته هند!ایا گ,شیم تقلبی یا رفرش هست؟!خواهشا جواب بدین مرسی

سلام. زمان اکتیو شدن برابر است با زمانی که برای اولین بار سیم کارت داخل گوشی شما قرار داده شده است. اخیرا برخی لوازم جانبی از جمله شارژر در کشور هند تولید می شوند و حتی گمانه هایی از مونتاژ کلی آیفون در این کشور نیز برای سال های آتی وجود دارد.

سلام.خیلی خیلی ممنون که جوابم رو دادین.بنده در جایی خوندم که نوشته بود اخیرا اپل تاریخ خرید رو رو زمان اکتیو شدن دستگاه قرار می دهد!ایا درست هست؟و این امکانش وجود دارد که با توجه به اختلاف 1 ماهی که وجود دارد گوشی استفاده شده یا خراب شده به من انداختن؟اخه من به غیر از کد جعبه و سایر مشخصات رو چک کردم.خواهشا زودی جواب بدین بدونم تکلیف م با فروشنده مشخص کنم بنده فاکتور با کد گرفتم.ممنون

بله تاریخ اکتیو شدن از تاریخ خرید است اما شما پیش از اکتیو کردن و سیم کارت انداختن برای بار اول، نمیتوانید این تاریخ را مشاهده کنید. بنابر این مشاهده پیام Please Avticate your iPhone می تواند ضمانت این باشد که دستگاه قبلا استفاده نشده است.

سلام.سریال نامبر گوشیمو زدم تو سایت این پیغامو داد:We're sorry, but this is a serial number for a product that has been replaced. Please check your information and re-enter your serial number. If your information is correct, you may need to contact us. این یعنی چی الان؟؟

چند امکان در این زمینه وجود دارد از جمله گوشی سرقتی. در مواردی که آیفون به سرقت رفته باشد یا دلایل مشابهی مانند فروش غیر قانونی و غیره، اپل این پیغام را نمایش می دهد و از ارائه خدمات گارانتی به آن دستگاه سر باز میزند. توصیه اپل به نخریدن چنین دستگاهی است.

سلام و خسته نباشيد من ٦اس خريدم دسته دوم ولي همه وسايلش پلمپ و طبق گفته هاتون كابل و شارژر و كارتن همگي اصليه و سريال ناملر گوشي با كارتون همه يكيه. من تو سايت كه ميرم و قسمت چك كردنش با اين گزينه روبرو ميشم We're sorry, but we are unable to complete your request at this time. Please try again later. در حالي كه سريال نامبر اون يكي آيفونمو ميزنم تاريخ اكتيو و همه چيشو ميزنه ممنون ميشم راهنماييم كنيد. يعني گوشيم رفرشه؟

سلام. این پیغام اخیرا در موارد زیادی مشاهده شده است حتی در مواردی که دستگاه بی اشکال و نو است. لذا جای نگرانی نیست و باید منتظر بود تا اشکال از طرف سیستم داخلی اپل برطرف شود.

سلام من یه آیفون 6sپلاس خریدم اکتیو نبود آیکلاد فعال نبود اما امضا رو کارتن اسم کالیفرنیا را اشتباه نوشتهcallfornia حالا مشکل کجاست؟تقلبیه؟رفرشه؟چیکار کنم تو رو خدا جواب بدین

سلام. بله همانطور که در این صفحه تاکید کرده ایم، مشخصات روی جعبه دستگاه را باید چک کنید. می توان گفت جعبه گوشی شما تقلبی است ولی نمیتوان هب قطع گفت خود دستگاه دست دوم باشد.

سلام من چند وقت پیش ایفون 6s رو ریست کردم بعد گوشی روشن شد ولی مینویسه گوشی سیم کارت ساپورت نمیکنه چکار کنم؟؟

سلام. در تنظیمات Settings>Carrier تیک مربوط به Automatic را خاموش کنید و منتظر شوید تا جستجوی اپراتورها انجام شود. سپس بر اساس سیم کارت خود اپراتون مربوطه را انتخاب کنید. چنانچه موفق نشدید، یک بار سیم کارت را از گوشی خارج کرده و تمیز کنید و مجددا روش بالا را امتحان کنید.

سلام ،من میخوام ایفون ۶اس پلاس بخرم ،گفتن ۶۴گیگ ش ک LLAهس،واکتیونشده،گفتن دومیلیون و پونصد،ایا نسبت ب قیمتش ممکن نیس تقلبی باشه؟ازکجابفهمم تقلبی هس یانه ممنون میشم جواب بدید

عزیزم من 128 گیگ اس رو 2550000 قیمت دارم مشکلی نیس چون قیمت اپل خیلی افت داشته

سلام. در حال حاضر این قیمت از قیمت بازار بسیار بالاتر است. چنانچه از فروشگاه ما خرید کنید یک هفته ضمانت برگشت وجه دارید که مشمول موضوع مورد نظر شما هم میشود. اما اگر از فروشگاه دیگری خرید بفرمایید، میتوانید با مطالعه مقاله همین صفحه اقدام کنید.

با سلام ...میخواستم بدونم من در حال حاضر در یکی از کشورهای جنوب شرقی اسیا هستم ..سوالم اینجاس که بخوام یکی دوتا دستگاه ایفون سون خریداری کنم ایا برای ریجستر کردن سیم کارت ایرانی یا حتی فرودگاه ایران به مشکل برنمیخورم ؟با سپاس ممنون در صریح بودن پاسخ هاتون...
مشاهده نظرات بیشتر

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
کد امنیتی

پیشنهادا 2020 تکنولایف

Real Time Web Analytics