با عدم عضویت در کانال تلگرام تکنولایف، بسیاری از اخبار مهم و تخفیفات ویژه را از دست می دهید.  عضویت در کانال  @technolife

سرگذشت و درباره تکنولایف

امروز که شما این صفحه را می خوانید، تکنولایف به عنوان مرکز رسمی فروش محصولات سونی فعالیت می کند و البته در کنار سونی، چندین برند معتبر دیگر را هم عرضه می کند. اما چند سال زمان لازم داشتیم که به تکنولایف برسیم و فرآیندش را برای شما بازگو می کنیم و طی صحبت با شما، تاییدیه های لازم و شرکت هایی که با تکنولایف کار می کنند را برایتان در متن می آوریم.

در این صفحه توضیح کوتاهی در مورد فعالیت هایی که در نهایت منجر به ایجاد سایت تکنولایف شده است را برای شما بیان می نماییم. سایت تکنولایف، نتیجه ی تجربه های خوب و بد ما بر روی چندین سایت از سال 1386 تاکنون است. برخی از سایت هایی که قبل از تکنولایف ایجاده کرده و در آنها به فعالیت می پرداختیم اما به دلایلی، منحل شدند و یا مسیر فعالیتشان تغییر کرد راخدمتتان معرفی می نماییم.

می توانید شکل و شمایل و برخی محتوای این سایت ها در زمان فعالیتشان را از طریق آرشیو تمام سایت های اینترنتی یعنی سایت www.archive.org/web مشاهده فرمایید.

 

اولین فروش اینترنتی کالا را در سال 1385 تجربه کردیم. این محصول یک MP4 PLAYER طرح قلب بود که با توجه به نزدیک بودن روز ولنتاین در زمان شروع کار ما، فروش بسیار خوبی داشت. در آن زمان هنوز وب سایتی نداشتیم. یکی از دوستانمان که در هندوستان تحصیل می کرد و یک سایت شخصی داشت، یک صفحه از وب سایتش را برای این محصول در نظر گرفت و ما نیز برای آن صفحه تبلیغ کردیم.البته این محصول فقط به صورت اینترنتی معرفی می شد و امکان سفارش و خرید آنلاین وجود نداشت و برای خرید، خریداران یا به صورت حضوری مراجعه می کردند و یا از طریق مراجعه به شعب بانک، مبلغ محصول را واریز می کردند.

 
در کل این اولین تجربه ی ما بود ولی در آن زمان، افرادی از طریق اینترنت با این محصول آشنا شدند و خرید کردند که برخی از آنها هنوز در ذهنمان مانده اند.
 
اولی فردی بود که از استرالیا این محصول را دیده بود و همسرش در ایران ساکن بود. از طریق دوستانش در ایران، وجه محصول را پرداخت کرد و ما این محصول را بی خبر برای همسر محترمشان در ایران ارسال کردیم که بسیار هیجان زده شده بودند.
 
مشتری دیگری که در ذهنمان مانده، به دلیل دوری فاصله ایشان بود و برایمان جالب بود که فردی در استان کرمان-شهرستان رفسنجان - بخش گلشن- روستای انار، در آن زمان این محصول را به صورت اینترنتی خرید کرد.
 
 
 
پس از فروش خوب محصولی که در قسمت اول معرفی کردیم، تصمیم به ایجاد وبسایت گرفتیم. در آن زمان بیشتر فعالیت ما بر روی فروش MP3 player و MP4 player با مارک JXD بود که برند خوبی در این زمینه بوده و هست. لذا سایت www.JXD.ir را در اواخر سال 1385 راه اندازی کردیم. 
در سال 1386 یکی از شرکت هایی که برند JXD را وارد ایران می کرد، از میزان فروش محصولات JXD در سایت ما هیجان زده شده بود و لذا سایت را از ما خریداری کرد و ما با فروش jxd.ir و سپردنش به شرکت مادر و مبلغی که از فروش سایت jxd به دست آورده بودیم به فکر ایجاد سایت بهتری افتادیم.
 
متاسفانه سایت JXD.ir به دلیل اوضاع اقتصادی سال های اخیر ایران و در نتیجه تعطیلی دفتر آن شرکت در ایران و مهاجرتشان به کشور چین، از دسترس خارج شده است و دیگر فعالیت نمی کند.
 
 
 
مدت کوتاهی بعد از راه اندازی سایت JXD.ir تصمیم به فروش محصولات در دسته بندی های مختلف گرفتیم. برای تست فروش، ابتدا تلویزیون را برای فروش انتخاب کردیم و سایت www.tvshop.ir را راه اندازی کردیم که فقط در آن تلویزیون عرضه میشد و البته همزمان بر روی سایت jxd نیز فعالیت داشتیم.با توجه به نداشتن سرمایه کافی برای تامین محصول و همچنین کمبود وقت (اواخر دوره دانشجویی)، متاسفانه این سایت در بهمن ماه 1387 به فعالیت خودش پایان داد. پس از فروش jxd.ir، سایت tvshop.ir نیز به دلایل فوق، منحل شد.
 
 
 
پس از tvshop.ir و jxd.ir تصمیم گرفتیم همان تجربه ای که برای محصولات JXD داشتیم را برای برند دیگری که دسته بندی بسیار بیشتری از محصولات داشت، استفاده کنیم و برند UTEX را انتخاب کردیم. این برند محصولات زیادی را در دسته ی محصولات خانگی و صوتی تصویری تولید کرده بود و ما نیز سایت www.utex.biz را اوایل سال 1388 راه اندازی کردیم. یوتکث سرمایه ی زیادی لازم نداشت و راحت تر نمایندگی می داد چون قصد داشت شناخته شود.
 
برند utex در عرض کمتر از یکسال به فعالیت خودش در ایران پایان داد و در نتیجه فعالیت سایت utex.biz نیز توجیهی نداشت و این هم به شکست های ما اضافه شد.
 
 
 
سایت pmp4.cc یک سایت موفق چینی برای فروش MP3 player و MP4 player بود و ما هم هنوز این نوع محصولات را برای فروش انتخاب می کردیم چون قیمت کمی داشتند و با سرمایه ی کم ما می شد تنوع خوبی از آنها فراهم کرد. ما هم سایت pmp4.ir را در سال 88 راه اندازی کردیم و البته کپی کردن آن سایت را حرفه ای نمی دانیم!
این سایت به برند و محصول خاصی تعلق نداشت. سایت www.pmp4.ir در دورانی که دستگاه های گیرنده دیجیتال dvb-t در ایران عرضه شده بودند، سهم بازار خوبی را در فروش اینگونه محصولات پیدا کرده بود. سایت pmp4 حدودا 6 سال تا اوایل سال 1393 فعالیت می کرد و بعد از آن با دو سایت دیگر ما که همزمان با هم فعالیت می کردند و در ادامه به شما معرفیشان خواهیم کرد، ادغام شد.
 
 
 
همزمان با سایت PMP4 که در آن انواع mp3 player و mp4 player و pmp عرضه میشد، سایت بازی سرا به آدرس www.bazisara.net را نیز راه اندازی کردیم تا به صورت تخصصی در آن به فروش انواع کنسول های بازی بپردازیم. این سایت در تابستان سال 1388 راه اندازی شد و در تابستان سال 1389 نیز باز هم به دلیل نداشتن سرمایه کافی و همچنین نبود تامین کننده معتبر در آن زمان برای اینگونه محصولات، به کار خود پایان داد.

البته یکسال بعد فرد دیگری نیز bazisara.net را ثبت کرده و به فعالیت در آن پرداخته است.

 

از مجموع سایت هایی که به شما معرفی کردیم، فقط سایت PMP4 توانست هزینه های خودش را پوشش دهد و به مقدار کمی درآمد برسد. در زمستان سال 1388 سایت سونی شاپ را نیز با آدرس www.sonyshop.ir راه اندازی کردیم. ما در این زمان سه سایت داشتیم، یکی PMP4.ir که انواع دستگاه های پخش فیلم و موسیقی در آن ارائه می شد، یکی bazisara.net که انواع کنسول های بازی در آن ارائه می شد و یکی هم sonyshop.ir که فقط محصولات با برند سونی در آن عرضه شده بود. البته ناگفته نماند که قبل از راه اندازی سونی شاپ، نمایندگی رسمی سونی و همچنین قرارداد لازم با شرکت بازرگانی ایران، منعقد شده بود.
 
در دو سایت دیگرمان، فقط دسته بندی خاصی از محصولات را ارائه می کردیم و بر روی سونی شاپ نیز، فقط برند سونی. این شاید یکی از اشتباهات ما بود زیرا باید برای 3 سایت، جداگانه تبلیغات می کردیم و برای همین، سایت بازی سرا را به خاطر نداشتن درآمد مناسب نسبت به هزینه هایش، منحل کردیم و فقط سونی شاپ و پی ام پی فور را نگه داشتیم.
 
پس تا اینجا ما دو سایت pmp4.ir و sonyshop.ir را همزمان مدیریت می کردیم و به درآمد رسیده بودند.
 
 

کماکان سایت های pmp4.ir و sonyshop.ir درآمدهای مناسبی داشتند و خصوصا سایت سونی شاپ با اینکه یک طراحی کاملا استاتیک و ابتدایی داشت و با frontpage ویرایش میشد اما به یک فروشنده ی شناخته شده برای محصولات سونی مبدل شده بود.

خودمان نیز از طرفداران محصولات سونی بودیم و هستیم و پس از گرفتن فیدبک از سایت سونی شاپ، تصمیم گرفتیم تا یک کلوپ و باشگاه برای هواداران سونی راه اندازی کنیم.

لذا در زمستان سال 1389 سایت کلوپ سونی به آدرس www.sonyclub.ir را راه اندازی کردیم تا هواداران سونی با عضویت در آن از اخبار و جشنواره های سونی مطلع شوند و وبلاگ و آلبوم عکسی مختص به خود داشته باشند و با سایر هواداران سونی در ارتباط باشند. این باشگاه کماکان فعال است.

البته مدت کوتاهی پس از راه اندازی این کلوپ، دفتر سونی در آسیا درخواست تغییر آدرس این کلوپ را داد زیرا در آن زمان کلوپ ما مستقیما از سونی برنامه و حمایت نمی گرفت و هزینه های آن شخصی تامین می شد و لذا با مشورت اعضای کلوپ، نام و آدرس آن ازsonyclub.ir به کلوپ تکنولایف technolife.ir تغییر یافت.

البته هنوز هم می توانید با آدرس sonyclub.ir مستقیما به کلوپ تکنولایف وارد شوید.

 

در زمستان سال 1390 و تقریبا در 4 سالگی سایت pmp4.ir، طراحی آن از حالت استاتیک و آفلاین خارج شد و به یک سیستم آنلاین تبدیل شد.در این زمان سایت pmp4 مرجع فروش گیرنده های دیجیتال dvb-t شناخته می شد.

سایت pmp4 نیز تا تابستان سال1392 فعالیت کرد و پس از آن تمامی سایت های فعالی که داشتیم با هم ادغام شدند.
 

در تابستان سال 1392 سه سایت فعالی که داشتیم، با یکدیگر ادغام شدند و با عنوان "تکنولایف" به فعالیت خود ادامه می دهند. تا قبل از این تاریخ، سایت های pmp4 و sonyshop و کلوپ تکنولایف، هر کدام روزانه بازدید خوبی داشتند ولی نیاز بود هر کدام جداگانه تبلیغ  مدیریت شوند و داشتن یک سایت و یک نام واحد، هم هزینه های به مراتب کمتری دارد و هم تبلیغات راحت تر و معروفیت بیشتری خواهد داشت.

تکنولایف فعلی با آدرس www.technolife.ir در تابستان سال 1392 از ادغام سه سایت فوق تشکیل شد و تجربه های خوب و بد تمام سایت های شکست خورده ی قبلی ما را در خود دارد و قطعا تکنولایف، آخرین فروشگاه و فروشگاه همیشگی ما خواهد بود.

هنوز هم می توانید با آدرس های سایت هی قبلی ما یعنی www.pmp4.ir و www.sonyshop.ir به تکنولایف وارد شوید.

تکنولایف جوان فعلی، نتیجه ی تجربه های خوب و بد ما بر روی چندین سایت است که بخشی از آنها را به شما معرفی کردیم و بار دیگر آدرسشان را درج می نماییم و امیدواریم با حمایت های شما همراهان گرامی، تکنولایف در سال پیش رویش، به سایتی محبوب (نه بزرگترین سایت، نه آمازون ایران، نه پولسازترین سایت و نه .... ) و فقط به یکی از محبوب ترین و دوست داشتنی سایت ها مبدل شود.

www.jxd.ir
www.tvshop.ir
www.utex.biz
www.pmp4.ir
www.bazisara.net
www.sonyclub.ir
www.sonyshop.ir

از روز یکشنبه مورخ 26 بهمن ماه 1393، تکنولایف با ظاهری جدید و مدرن به ازائه خدمات به شما عزیزان، ادامه می دهد.
 

از شهریورماه 1395 خدمت دیگری به خدمات تکنولایف اضافه شده است. هموطنان عزیز می توانند به واسطه ی تکنولایف از سایت های خارج از ایران خرید انجام دهند و تکنولایف خدمات خرید و ارسال محصولات برای آنها را انجام خواهد داد. در فاز اول، امکان خرید از کشور چین و سایت علی اکسپرس فراهم شده است. سعی تکنولایف بر این است که به زودی این خدمت را برای تمام سایت ها و کشورهای دنیا انجام دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این خدمت اینجا کلیک کنید.

 

پیشنهادا 2020 تکنولایف

Real Time Web Analytics