در پایان ماه گذشته، Verizon اعلام کرد که با استفاده از پهنای باند مسکونی ۵G خود در نیمه ی دوم سال آینده، ۵G را به ۵ بازار عرضه خواهد کرد. Big Red از فناوری امواج میلی متری استفاده می کند که دارای چندین مشکل است. سیگنال ها نیازمند یک خط دید بصری هستند، و به خوبی در ساختار نفوذ نمی کنند.

Verizon VP که از شبکه ی Mike Haberman پشتیبانی می کند، می گوید که Verizon با استفاده از تکنولوژی پرتو شکل با محدودیت ها مقابله می کند و حامل، قادر به دسترسی به یک لینک گیگابایتی حتی در فاصله ۲۰۰۰ فوتی  بود.

 

از سوی دیگر، تمرکز T-Mobile، بر شبکه ی ۵G سراسر کشور در سراسر شبکه های تلفن همراه است، هدفی که به احتمال زیاد تا سال ۲۰۱۹-۲۰۲۰ برای مردم عرضه نخواهد شد.

 

جان لیگیر، مدیر عامل T-Mobile، نه تنها از قرار داد بستن با Verizon اجتناب کرد، بلکه هفته ی گذشته در توییتر خود گفته است که Verizon همچنان به “وعده های سر خرمن خود” ادامه می دهد. با اشاره به اطلاعیه های پیشین بزرگترین شرکت مخابراتی کشور، مدیر اجرایی نوشت: “اولین ۵G در سال ۲۰۱۶ در دسترس خواهد بود، و اکنون می گویند احتمالا در سال ۲۰۱۸ و هنوز هم هیچ خبری نیست!” (سرمایه ها در مواد منبع مورد استفاده قرار می گیرند).

 

در مصاحبه ای که در هفته ی گذشته منتشر شد، Neville Ray مدیر فن آوری T-Mobile اعلام کرد برنامه ریزی Verizon برای راه اندازی ۵G در سال آینده “غیر واقعی” است و اشاره کرد که با “موانع فنی” با طیف موج میلی متر مواجه خواهد بود، به همین دلیل Verizon سرویس ۵G را در سال آینده عرضه نخواهد کرد.

زمانی که هابر ورایزون گفت که اظهار نظر راجع به حامل هایی که از طیف موج میلی متری ( مانند T-Mobile ) استفاده نمی کنند، دشوار است، به خودش یک شانس جدید داد. VP شبکه پشتیبانی Verizon افزود که فناوری موج طیف میلیمتری “به سرعت در حال بهبود است”.

T-Mobile و Verizon هر دو برای رسیدن به اولین خط تولید و تبلیغ بزرگی که به همراه اولین ارائه ۵G می آید، در حال تلاش هستند. اما از آنجایی که ما در مورد دو برنامه مختلف ۵G صحبت می کنیم، این جدال به احتمال زیاد به هیچ نتیجه ای نمی رسد.

نظر دادن

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
Please enter your name here