از زمانی که اندرویدOreo  دردسترس دستگاه های پیکسل و نکسوس قرارگرفت، گوگل در حال کار بر روی سخت تر کردن سیستم امنیتی موبایل ها بود. امروز این شرکت اعلام کرده است  که طی چند ماه اخیر برخی پیشرفت ها در انجمن امنیتی صورت گرفته اند.

برخی از این ویژگی های امنیتی مانند امنیت بالا در دانلود برنامه ها و کاهش پیوند های اینترنتی مشکوک از پیش به پیشرفت هایی رسیده بودند ، درحالیکه دیگر ویژگی ها تا آینده ای نه چندان دور ارائه  می شوند.

 

گوگل همچنین خاطرنشان کرد که در حال توسعه ی پشتیبانی از امنیت سخت افزار است و این بدان معناست که آن ها مدل آزمایش شده و استانداردی برای بازبینی روند بوت با استفاده از ویژگی Project Treble را افزوده اند. بوت بازبینی شده ویژگی است که از بوت شدن دستگاه با نرم افزار های جاسوسی جلوگیری می کند.

 

مدل استاندارد توسعه ی یافته Android Verified Boot2.0 نام دارد(AVB ) و امکانات هوشمندانه ی آن که شاملrollback protection می شوند به تسهیل روند بروزرسانی و امنیت بیشتر کمک می کند.در آینده نیز این امکانات تا حد جلوگیری از بوت دستگاه در صورت بازگشت به نسخه ی  قدیمی ترOS که آسیب پذیر  و ناامن به نظر برسد، توسعه می یابند.

اکنون ویژگی جدید قفلOEM که از دسترسی دیگران به دستگاه جلوگیری می کند در اندرویدOreo وجود دارد که به سازندگان دستگاه این اجازه را می دهد تا خلاقیت بیشتری در حفظ امنیت دستگاه در صورت قفل بودن، قفل نبودن و یا حتی غیرقابل قفل کردن داشته باشند.

 

موارد قابل بحث بسیاری پیرامون پیشرفت های امنیتی گوگل در اندرویدOreo  وجود دارد، بنابراین برای دسترسی به فهرست کامل روی لینک منبع کلیک کنید.

نظر دادن

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
Please enter your name here