اینکه در دنیای مدرن امروز یک هندزفری بتواند تا این حد مورد بحث قرار گیرد، کمی خنده دار است.این ابزار ازسال۱۹۵۰ بر روی هر دستگاه پخش صدا قابل حملی نصب شد (مثل واکمن های اولیه).همچنان درسال ۲۰۱۶ شرکت اپل تغییراتی ارائه کرد و این شرکت قدمی جسورانه در جهت حذف جک ۳٫۵میلی متری از گوشی های آیفون۷ برداشت. دلیلش را هم قدیمی بودن این تکنولوژی و بهتر بودن حذف آن از گوشی اعلام کرد.

امروزه ما می دانیم  که برخی شرکت های فعال در حوزه ی ساخت گوشی های هوشمند، تلاش هایی برای حذف جک داشته اند اما به انجام رساندنش را ظاهرا فراموش کرده اند.وقتی شرکت اپل اقدام کرد، راه برای دیگر شرکت ها نیز باز شد.که هم بخشی از فضای داخل گوشی آزاد شود و هم ظاهر گوشی به روز و مدرن باشد.

سامسونگ یکی از معدود شرکت هایی است که همچنان وجود جک۳٫۵میلی متری را در تولیداتش حفظ کرده است، در سال۲۰۱۷ هردو گوشی گلکسیS8 و نوت۸ این ویژگی را داشتند.

برخی شایعات مبنی بر آن هستند  که درسال۲۰۱۸ گوشی گلکسیS9 از شر این بست قدیمی  خلاص می شود اما این ادعاها توسط دیگران رد شده اند.آخرین اخباری که شنیده می شود حاکی از آن است که سامسونگ نه تنها این ویژگی را حفظ می کند بلکه گوشگیرهایAKG بلوتوث را نیز به تولیداتش می افزاید.

به نظر شما چرا باید از هدفون های بی سیم استفاده کرد در حالیکه می شود همچنان جک های ۳٫۵میلی متری را داشت؟

 

این واقعا پرسش به جایی است.

بدیهی است که زیاد نمی شود به شایعات تکیه کرد پس باید بدنبال اخبار موثق از منابع مطمئن تری بود.

حالا که بحث پیش آمده، خوب است بدانید به تازگی تصویری از گوشی گلکسیS9 بصورت آنلاین منتشرشده.بخشی که در تصویر میبینید احتمالا اجزای کابلUSB-C است که وروی های ته گوشی را به بُرداصلی و دیگر سخت افزارهای مهم متصل می کند.

براساس تصویر منتشرشده، بخش زیرینی که نشانه گذاری شده باید جایی باشد که جک هدفون قرار می گیرد.

خوب با تصور اینکه حدسمان درست باشد خیلی جالب است.اما به بخش تاریخ اجزا آن دقت کنید.روی قسمت سیاه رنگ در بالای تصویر نوشته شده

۲۱ آگوست۲۰۱۷٫

اگر این قطعه قرار است در گوشی گلکسیS9 قرارگیرد، مسلما نمونه ی اولیه است و با طرح اصلی فاصله زیادی دارد.

نظر دادن

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
Please enter your name here