قرعه‌کشی هفتگی 500,000 تومان وجه نقد در تکنولایف. اطلاعات بیشتر

DLNA - دی ال ان ای ، چیست؟

دی ال ان ای - DLNA ، یعنی چه؟

DLNA مخفف Digital Living Network Alliance بوده و به معنی اتحاد شبکه ی زندگی دیجیتال می باشد.

DLNA به شما این امکان را می دهد تا محتوای دستگاه هایی که قابلیت DLNA دارند را در شبکه خانگی Wi-Fi خود ، به اشتراک بگذارید . به عنوان مثال می توانید نوت بوک سونی خود را که DLNA دارد را از طریق Wi-Fi به تلویزیون سونی خود متصل کرده و عکس ها و فیلم های موجود در نوت بوک را بر روی تلویزیون ، مشاهده کنید.

دستگاه های مختلفی از سونی تولید شده اند که قابلیت DLNA دارند و می توانند با یکدیگر ، شبکه خانگی ایجاد کنند مثل : تلویزیون ، نوت بوک ، گوشی هوشمند ، تبلت ، پلی استیشن و ... / تمامی دستگاه های سونی این قابلیت را ندارند !

 

 

DLNA چگونه کار می کند؟

دستگاه های سازگار با DLNA می توانند درست مثل یک کامپیوتر و یا گوشی های هوشمند به شبکه خانگی متصل شوند. مثلا هنگامی که اتصال بین تلفن همراه و تلویزیون برقرار شد ، می توانید پوشه های مختلف موجود در تلفن همراه را از طریق تلویزیون مشاهده کنید و فیلم های موجود در تلفن همراه را بر روی تلویزیون پخش کنید . برای این منظور ، تلویزیون و تلفن همراه شما باید به شبکه Wi-Fi موجود در محل شما ، متصل باشند.تمامی دستگاه هایی که قابلیت DLNA دارند را ابتدا باید به شبکه Wi-Fi موجود در محل خودتان ، متصل کنید و سپس می توانید یک شبکه بین آنها ایجاد کنید و اطلاعات موجود در دستگاه های مختلف را با یکدیگر به اشتراک بگذارید ، بدون نیاز به هیچ سیم و کابلی !

 

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
کد امنیتی

پیشنهادا 2020 تکنولایف

Real Time Web Analytics